Mekanlarda ve yüzeylerde tasarım sağlayan ahşaptan yapılmış panolara duvar panosu denir. Silinebilir yapıda olan bu panolar duvar yüzeyine yapıştırılması ile mekanların iyileştirilmesinde ve güzelleştirilmesin de kullanılır. Dekoratif alanlarda, alanların modern görünmesinde kullanılan bu panolar dekoratif duvar panosu olarak geçmektedir. Mekânın konseptine göre dizayn edilen bu dekoratif panolar, alanların modern görünmesinin yanında kaliteli görünmesini sağlar. Genellikle 50 santim eninde 280 santim yüksekliğinde parçaların bir araya veya yan yana yapıştırılması ile modern görünümler elde edilebilir.

Böylece duvarlara kişilik kazandırılarak alanların grafiksel ögelerle bütünleşmesi sağlanır. Ortamın ritmi ve ahengi birbiriyle uyumlu bir şekilde bütünleşir ve ortam iyileştirilmesi yapılır. Türkiye’de tasarım ürünü olarak kullanılan bu şeritler aynalı duvar panoları olarak da karşımıza çıkmaktadır. Genellikle evlerde ve işyerlerinde kullanılan aynalı panolar, ortamın daha büyük ve geniş görünmesini sağlar.

Duvar Panosu Çeşitleri

Alanların grafiksel yapısının daha modern görünmesini sağlayan duvar panoları dekoratif duvar panosu çeşitleri ile birlikte karşınıza çıkabilir. İç ve dış ortamlarda kullanılabilen bu panolar birçok farklı çeşit ve modelleri ile birlikte kullanılmaya uygundur. Ortamın büyüklüğüne göre belirli ebatlarda ve boyutlarda istenilen tarzda duvar panosu temin edilmelidir. Belirli desenlerde ve modellerde ortama kattığı hava ve derinlik sayesinde ortam ile bir bütünlük oluşturur.

Resimli, aynalı ve desenli olarak birçok farklı duvar panosu çeşitlerini bulmak oldukça kolaydır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte üç boyutlu duvar panoları da bulunmaktadır. Salon duvar panoları olarak kullanılan bu çeşitlerle de ortamın daha büyük ve göz alıcı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Duvar Panolarının Fiyat Aralığı Nedir?

Duvar panolarının ortam ile bütünleşmesi ve ortama uyması yaşam alanları için oldukça önemlidir. Yaşam alanlarının güzelleştirilmesi ve iyileştirilmesi gibi modern çalışmalarda bu tasarımlar kullanılır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte de üç boyutlu duvar panolarını her alanda görmek mümkündür. Silinebilir vinil malzemeden üretilen dekoratif çalışmalar, alanın daha güzel görünmesini sağlar.

Aynalı, resimli, üç boyutlu olarak her alanda karşımıza çıkan duvar panolarının belirli fiyat aralıkları bulunmaktadır. Bu konuda duvar panoları fiyatları hangi alanda ve hangi tarzda pano kullanılmasına göre değişmektedir.

İlgili ürünler için aşağıdaki sayfa linkinde

https://dekormall.com/kategori/ev-aksesuar/duvar-aksesuarlari/duvar-panosu/